Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Yabancı Diller Yüksekokulu

2018 - 2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi Akademik Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sedat MURAT'ın de katılımı ile 2018 - 2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi Genel Kurul Toplantımızı 17 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirdik.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Akademik Genel Kurul Toplantısı, yüksekokul amfisinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, YADYO Müdürü Prof. Dr. Aysun Yavuz ile akademik ve idari personel katıldılar. 

YADYO Müdürü Yavuz; akademik personel sayıları, geçtiğimiz akademik yılda yürütülen faaliyetler ile kısa ve orta vadeli hedeflere dair paylaşımlarda bulundu. 

Rektör Murat ise mevzuatın ötesinde vicdanın devrede olacağı bir sistemi oturtma gayreti içerisinde olacaklarını belirterek “Formal otorite ile istenilen hedefleri gerçekleştiremeyiz. Mevzuattan ziyade, vicdanın devrede olacağı bir sistemi devreye sokmalıyız. Bence bu, mevzuattan daha etkili. Yeni motivasyonlar geliştirmeliyiz” dedi. 

Yabancı dil öğretiminin Türkiye’nin çözülemeyen sorunlarından biri olduğuna değinen Rektör Prof. Dr. Sedat Murat “Afrika, Ortadoğu bile bu işi halletmişken bizim ülkemizde maalesef yabancı dil öğreniminde büyük eksiklikler var. Küresel bir dünyada yaşıyorsak İngilizce eğitimi kaçınılmazdır. Yabancı dil konusuna azami gayret gösterelim. Sizin gayretlerinizle üniversitemiz bu konuda ivme kazanacaktır. ÇOMÜ’de %100 İngilizce programlara yenilerini eklemek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.